Якою буде вступна кампанія в умовах війни в Україні: відповідь МОН
Мініст освіти і науки Сергій Шкалет розповів, якою буде вступна кампанія в цьому році в умовах війни в Україні. Що буде замість ЗНО і на яких умовах будуть вступати у вищі навчальні заклади цьогорічні випускники
За словами міністра, в основу вступу заклали Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти на підставі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема й на контракт).
Шкарлет зазначив, що буде можливість переривання складання цього онлайн-тесту в разі повітряної тривоги. Крім того, будуть передбачені і основні, і спеціальні та додаткові сесії екзаменування.
Міністр зазначив, що у 2022 році суттєво підвищилася роль мотиваційних листів. Зокрема, в разі вступу на бюджет такий лист використовуватимуть для рейтингування абітурієнтів з однаковим конкурсним балом, а під час вступу на контракт мотиваційний лист може бути основою для рейтингування абітурієнтів.
У разі вступу на рівень професійний молодший бакалавр на основі базової середньої освіти необхідно:
- на спеціальності з творчим конкурсом – лише творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
- контрактні спеціальності – мотиваційний лист.
Для вступу на рівень професійний молодший бакалавр на основі повної середньої освіти необхідно:
- для курсантів – чинні правила прийому закладу;
- на спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
- контрактні спеціальності – мотиваційний лист.
У разі вступу до закладів вищої освіти на основі повної середньої освіти необхідно:
- для курсантів – чинні правила прийому закладу;
- на спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
- інші спеціальності на бюджет, а також спеціальності 05, 06, 07, 08, 22, 24, 28, 29 за контрактом – національний мультипредметний тест;
- інші контрактні спеціальності – мотиваційний лист.
Для вступу до закладів вищої освіти на основі молодшого спеціаліста необхідно:
- або дві предметні оцінки ЗНО 2019-2021 років,
- або національний мультипредметний тест.
Також нові зміни передбачають магістерський комплексний тест (іноземна мова та право) для вступу на магістратуру за спеціальностями Право та Міжнародне право, і магістерський тест навчальної компетентності в разі вступу до магістратури на деякі спеціальності.
Зокрема, для вступу на магістратуру на підставі бакалаврату необхідно:
- для курсантів – чинні правила прийому;
- на спеціальності Право та Міжнародне право – магістерський комплексний тест;
- на спеціальності 05, 06, 07, 28, 29 (крім Міжнародне право) – магістерський тест навчальної компетентності та іспит за спеціальністю в закладі освіти;
- інші спеціальності – іспит за спеціальністю в закладі освіти на бюджетні місця та мотиваційний лист на контрактні місця.
-
– Основним пріоритетом ми поставили безпеку та оборону (у вступній кампанії. – Ред.). Буде максимальне сприяння набору курсантів до військових і правоохоронних закладів. Також передбачено залучення військовослужбовців, добровольців Сил територіальної оборони, рятувальників і правоохоронців, – сказав Шкарлет.
Крім того, буде передбачено можливість здобути безкоштовну другу освіту для тих, хто вже здобув першу цивільну спеціальність.
Вам також буде цікаво почитати:
Берегите нервы: ТОП-7 продуктов и напитков, которые портят нервы