Головні помилки вагітних, про яких доведеться шкодувати

Вагітність часто викликає у жінок тривогу та провокує імпульсивні вчинки та покупки, про які потім доводиться шкодувати.
1. Купівля цілого гардеробу для дитини
Не потрібно до народження дитини купувати дуже багато одягу для неї. По-перше, малюк може виявитися більшим, ніж ви очікували (навіть УЗД не дає точного уявлення про його вагу і тим більше зростання). І тоді у вас утвориться ціла валіза дитячих речей, які не підходять дитині, а їй самому носити нічого - треба купувати заново.
По-друге, всі ніби знають, що діти швидко ростуть, але навіть не уявляють, наскільки це насправді швидко. Малюкові знадобиться новий одяг вже через місяць - і так щомісяця до року точно. Тому варто обмежитись мінімальним необхідним набором, щоб були запасні комплекти – але не надто багато.
2. Купівля складного одягу для дитини
Головний лайфхак перших місяців материнства, який збереже безліч сил і часу - купувати малюкові одяг, який максимально просто одягається та знімається. Це можуть бути чоловічки на кнопках, теплі чоловічки – на блискавці.
Всі сукні, костюми-трійки, забавні та красиві, але складні вбрання залиште хоча б до моменту, коли малюк почне сидіти. В іншому випадку вони поповнять валізу речей, з яких дитина виросла, не ношеними.

3. Сувора дієта під час вагітності
Більшість жінок бояться набрати зайву вагу під час вагітності та їх зовсім не переконує той факт, що це нормально. Вагітним важливо дотримуватися балансу - не переїдати і не морити себе голодом, при цьому харчуватися збалансовано. Безумовно, можна дозволити собі щось шкідливе з їжі – головне, не тричі на день.
Якщо основний ваш раціон складатиметься з корисних продуктів, то вага швидко піде після пологів. Відразу зазначимо, що дитина в утробі не голодуватиме, навіть якщо мама мало їсть. Але коли він візьме з материнського організму необхідні речовини, а мама не поповнить їх своїм харчуванням, почнуться проблеми зі шкірою, волоссям, зубами, роботою серця саме у вагітної.
4. Купівля всього арсеналу гаджетів для молодих батьків
Якщо ви не плануєте годувати дитину сумішшю – вам не потрібен стерилізатор пляшечок. Більше того, для здорової дитини вона взагалі може бути не потрібна (але краще порадитися з педіатром).
Також не всім молодим мамам потрібен молоковідсмоктувач (хоча в перший місяць після пологів, якщо молока спочатку дуже мало, а потім дуже багато – незамінна річ). І абсолютно точно не всім потрібна радіоняня (або відеоняня) або слінг.Корисним може бути нічник, якщо потрібно поміняти підгузник серед ночі, а також зволожувач повітря, центр, що заколисує (не всім підходить, але багато дітей з задоволенням там лежать і звільняють мамі руки), інфрачервоний термометр або термометр-браслет на дитячу руку.

5. Вживання дуже малої кількості води
Усім вагітним знайома проблема, коли сечовий міхур постійно веде до туалету. Також багато хто стикається з набряками. І в результаті починають пити менше води, щоб не бігати часто в жіночу кімнату і щоб зійшли набряки. Але це велика помилка.
Щоб позбавитися набряків, води навпаки має бути достатня кількість. Про додаткові способи боротьби з ними краще запитати у лікаря, який веде вашу вагітність. Найчастіше радять менше перебувати в сидячому та лежачому положенні, не їсти солоне, уникати тісного одягу.А ось із проблемою сечового міхура, швидше за все, доведеться просто змиритися, тому що відмовлятися від вживання рідини – не варіант. Зневоднення додасть вам втоми, сонливості, дратівливості, запорів (і геморою), підвищить апетит, знизить тонус шкіри, може стати причиною загущення крові (і як наслідок утворення тромбу), маловоддя та сильно нашкодити дитині.
Вам також буде цікаво прочитати: