Прочитайте дітям: Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей
«Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей» - книга, що допоможе навчити дитину правилам безпечної поведінки без залякувань та погроз!
Тематика
Виховання, формування навички безпечної поведінки у дітей.
Про книгу
Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб малюки скрізь і завжди почувалися повністю захищеними від будь-яких неприємностей? Ця книга — своєрідна пігулка для батьків від переживань за безпеку дітей.
З книги ви дізнаєтеся про те, як захистити свою дитину від викрадача в реальному житті, від педофіла — у віртуальному; як зрозуміти, що дитина готова до самостійних прогулянок і походів до школи, як навчити її розпізнавати небезпеку й уникати її; як забезпечити безпеку дітей удома, в парку, на вулиці.
Для кого книга?
Книга адресована як допитливим дітям, так і дорослим — дбайливим батькам, бабусям і дідусям.
Чому ця книга?
Ця книга — практичний посібник з безпечного виховання сучасної дитини у великому місті. БЕЗ ПОГРОЗ! Без залякування дитини! Максимально прості і дієві рекомендації про те, як прищепити дитині навички безпечної поведінки:
• удома;
• з незнайомцями;
• в Інтернеті;
• у колективі.
+ сексуальна безпека дитини.
«Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей» подарує батькам відчуття полегшення і заспокоєння! Розуміння того, що в руках вони тримають РІШЕННЯ проблем з безпекою своєї дитини.
«4Mamas» — проект для турботливих батьків, що допомагає виховати щасливу дитину за допомогою ідеї свідомого батьківства. Авторами книг є найкращі психологипрактики та педагоги. Вони поділяють ідеї свідомого батьківства та своєю роботою допомагають донести їх до кожного батька й матері.
Потреба бути у безпеці: як сформувати у дитини правила безпечної поведінки
У жовтні 2018 року дівчинка Маша пішла до крамниці та не повернулася. Хлопчик Діма зник у липні, на той момент йому виповнилося 8 років. А ще Настя, Максим, Сашко, Уляна та Мілана так і не повернулися додому. Їх розшукують і досі…
За даними Національної поліції України, за 2018 рік надійшло 10425 заяв та повідомлень про зникнення неповнолітніх дітей. Із них місцезнаходження 28 дітей так і не виявлено.
Світ змінився. Він прискорився й ускладнився. Водночас підходи до виховання безпечної поведінки дітей залишаються без змін:
не розмовляй з незнайомцями, бо інакше…;
не бери частувань у сторонніх, бо інакше…;
не сідай у машину до незнайомців, бо інакше…;
не спілкуйся у соцмережі з дорослими, бо інакше…
… тебе вкрадуть.
Залякування вже давно не впливають на дітей. За статистикою 9 із 10 запросто підуть із незнайомцем з ігрового майданчика. І в цьому немає вини батьків! Ми виховуємо так, як виховували нас 20–30 років тому. Ми не знаємо, як інакше.
«Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей» — практичний посібник з безпечного виховання сучасної дитини в умовах великого міста. БЕЗ погроз та залякування. Максимум дієвих рекомендацій та практики! Ця книга — ліки від страху для батьків. Вона розповідає, як навчити дитину безпечної поведінки і водночас не залякати.
istockphoto.com
Про авторів
Світлана Казьміна — мама, засновниця і керівник Центру з безпеки дітей «Мамстраж», юрист із питань сімейного права, партнер адвокатської компанії Alekzender Lawyers International, співавтор методики з навчання дітей безпечної поведінки без залякувань і погроз. Валентина Баланова — педагог з 33-річним стажем, досвідчений практик, засновниця тренінгового Центру з безпеки дітей «Мамстраж», автор методики з навчання дітей безпечної поведінки без залякувань і погроз.
«Джерелами загрози можуть бути як люди, так і не залежні від людей події. У першому випадку йдеться про грабіжників, компанії погано вихованих або підігрітих алкоголем підлітків, людей із психічними відхиленнями. До другого виду загроз належать такі ситуації, як втрата дитиною орієнтації в людному місці, зустріч зі зграєю безхатніх собак, надзвичайні події (витік газу, пожежа та інше)».
Книга містить дві частини:
Перша присвячена батькам. У ній ідеться, що світ не такий жахливий, але і не ідеальний. У розділі запропоновано авторський погляд на загальні сучасні проблеми безпеки дітей, наведено типові помилки в навчанні правил безпечної поведінки, подано рекомендації та дієві методики виховання безпечної поведінки у дітей від самого народження.
Друга частина розрахована на дітей 6–9 років. Чому саме цей вік? Бо у 6 років дитина йде до школи, і частина відповідальності за власну безпеку повністю лягає на неї. У другому розділі описано 6 ситуацій, у яких діти ризикують опинятися найчастіше. Усі поради щодо безпечної поведінки розписано коротко і зрозуміло, із максимальною кількістю наочності, аби дітям було легше сприймати інформацію.
«На шляху до школи 12-річну дівчинку затримав чоловік. Погрожуючи пістолетом, він наказав їй іти за ним: «Роби, як я скажу, тоді залишишся неушкоджена!» Чоловік підвів заручницю до припаркованого неподалік пікапа. Біля автомобіля дівчинці несподівано стало зле. Хапаючи ротом повітря, вона сказала злочинцеві, що в неї напад астми, полегшити який може балончик із ліками в її наплічнику. Поки чоловік шукав балончик у рюкзаку, метка школярка втекла. Того ж дня злочинця заарештувала поліція. Школярка змогла в критичний момент побороти свій страх, обміркувати варіанти втечі та обрати найвдаліший — імітацію нападу астми».
Кожна дитина належить своєму часу. Потрібно допомогти їй навчитися сприймати навколишній світ адекватно віку, в усій його різноманітності, не навішуючи ярликів на кшталт «світ страшний» або «світ добрий і прекрасний». І нехай у наших дітей залишаються лише світлі спогади!
«Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей» буде видана українською та російською мовами.
Купити книгу можна:
українською мовою тут
на русском языке тут