Готуємо фігуру до літа: чим варто замінити солодке

Готуємо фігуру до літа: чим варто замінити солодке
Готуємось до літа: чим варто замінити солодке
istockphoto.com

Жіноча натура так створена, що, коли чогось не можна, саме це і шалено хочеться з'їсти. Особливо, коли мова йде про солодке. Яка альтернатива і що з солодкого можна вважати корисним - читайте у нашій статті.

Солодкий смак продуктів у більшості випадків надають вуглеводи, рідше – амінокислоти, протеїни, багатоатомні спирти або глікозиди. Вуглеводи самі по собі є дуже калорійними сполуками, тому солодкі ласощі навіть теоретично низькокалорійними бути не можуть.

Тим не менш, продукти, які можуть замінити солодке, існують. І вони не тільки низькокалорійні, а й корисні для нашого організму. До цих продуктів слід віднести: 

  • горіхи;
  • фруктові сорбети;
  • свіжі фрукти і ягоди;
  • сухофрукти;
  • мед;
  • низькокалорійна випічка-печиво;
  • зефір і мармелад;
  • чорний шоколад.
Ці солодкі продукти можна включати в раціон харчування лише в обмежених кількостях.
Чим варто замінити солодке / istockphoto.com
Читайте такжеКак есть сладкое и не навредить внешности: 10 советов диетологов

Підбираючи, якими продуктами замінити солодке, в першу чергу зверніть увагу на горіхи. Калорійність цих плодів висока – від 360 (у кокоса) до 720 (у горіха пили) ккал.Серед великої різноманітності горіхів найбільш багатий амінокислотний склад мають маньчжурський горіх, арахіс, кеш'ю, фісташки, мигдаль, волоські горіхи, фундук.Горіхи набагато корисніше, ніж звичні солодощі. Жировий склад горішків представлений незамінними для людського організму ненасиченими жирними кислотами групи омега-3 і омега-6.

В горіхових плодах міститься багато вітамінів (Е, групи В, С). Горішки містять багато макро – і мікроелементів (міді, марганцю, фосфору, магнію, заліза, цинку, калію, кальцію).
Завдяки своєму багатому складу, горіхи навіть у невеликих кількостях корисні для серця і судин, головного мозку, печінки, нирок, шкіри. Вони можуть використовуватися для перекусу протягом робочого дня при перебуванні людини на дієті. Достатньо лише декількох горіхових плодів, аби втамувати голод і поповнити добовий запас важливих поживних речовин, вітамінів або мінералів.

Горішки рекомендовано їсти в першій половині дня в якості перекусу, а вгамувати сильне почуття голоду перед сном краще склянкою нежирного йогурту або кефіру.

Які фрукти можуть замінити солодке?

Чим варто замінити солодке / istockphoto.com
Відмінне рішення – замінити солодке фруктами. Однак не всі фрукти є низькокалорійними, тому до їх вибору для дієтичного меню потрібно ставитися обережно.

У список найбільш дієтичних фруктів входять:

  • яблуко;
  • грейпфрут;
  • апельсин;
  • ананас;
  • ківі;
  • груша;
  • персик.

Якщо ви не можете пити чай без солодкого, спробуйте замінити звичайне солодке до чаю сухофруктами. Які сухофрукти можна їсти при дієті? Найбільш корисними для схуднення сухофруктами вважаються курага, урюк, чорнослив, родзинки, сушені яблука і вишня.
Можна додати цукати в дієтичні страви? Оцінюючи користь і шкоду цукатів, дієтологи не вважають їх корисними: перед сушінням їх занурюють у цукровий сироп, який грає роль консерванта. Завдяки цукровій оболонці цукати зберігаються краще, ніж сухофрукти, але для дієтичних цілей вони не підходять.

Можна їсти мед на дієті?

Чим варто замінити солодке / istockphoto.com
Якщо обійтись без солодкого ви категорично не в силах, при схудненні цукор можна замінити медом.
Калорійність меду залежить від його сорту і коливається від 300 до 500 ккал у 100 г. Калорійність цукру становить 387 ккал. Таким чином, багато сортів меду перевищують калорійність цукру. Тим не менш, мед набагато корисніше і солодше цукру, оскільки в його склад входить фруктоза, солодкість якої у кілька разів перевищує солодкий смак глюкози і сахарози.
Зефір, пастила і мармелад – це одні з небагатьох кондитерських виробів, які можна вживати людям, які знаходяться на дієті. До складу зефіру (пастили) входять фруктове пюре, яєчний білок, цукор і загусники (желатин, пектин, агар-агар), а мармеладу – ті ж інгредієнти, крім яєчного білка.

Приймаючи рішення про схуднення, потрібно ретельно спланувати дієтичний раціон і режим фізичної активності. Відмова від вуглеводів і жирів, різке обмеження обсягу порцій, неправильний водний режим можуть не тільки не допомагати схудненню, але і призвести до серйозних порушень здоров’я. Щоб отримати від дієти очікуваний результат, спершу проконсультуйтесь з лікарем і скорегуйте дієтичне меню з урахуванням наявних хронічних захворювань.

Обов'язково прочитайте про сухофрукти - це користь чи шкода?


Облако тегов


Материалы по теме

Аудиосказки

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK